Türkçe English русских Deutsche

"Otomasyon Sistemlerinde Anahtar Teslim Çözümler"

t.a.c    Schneider Electric    TÜV

Mas Otomasyon | Otomasyon sistemlerinde anahtar teslim çözümler...
« Geri Dön

Endüstri

Proses Otomasyonu
Beton Santrali Otomasyon Sistemi

MAS, hazır beton sektöründe üreticilerin tüm, işletme ve üretim yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Komple otomasyon sistemleri çözümü sunmaktadır. 

Otomatik beton santrali otomasyonu;  Bilgisayar , PLC (endüstriyel bilgisayar) ile tesisin tek bir noktadan kumandasını endüstriyel elektronik cihazlar ile sistemdeki tüm saha elemanlarının çalışma durumlarını izlemek, manuel ve otomatik olarak her birinin kontrolünü yapabilmek ve çalıştırmak mümkündür. Program tamamen MAS Otomasyon firması tarafından geliştirilmiştir.

Mas Otomasyon

Asfalt Plenti Otomasyon Sistemi

Otomasyonu yapılan, asfalt üretim makinaları günümüz teknolojisine yakışır, güvenilir ve kullanışlı bir SCADA sistemi ile donatılarak, tesisin kumandası, kontrolü ve izlenmesi bilgisayar üzerinden yapılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Sistemin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Sistemdeki tüm ekipmanların arıza durumları, anında otomasyon sisteminden izlenebildiğinden arızaya zaman kaybetmeden müdahale söz konusudur.
  • Son kullanıcının istekleri de göz önünde bulundurularak oluşturulmuş senaryoya göre çalışan otomasyon sistemi, saha ekipmanlarına hatasız kumanda edeceğinden dolayı insan insiyatifinde çalışan sistemlere oranla çok daha güvenli ve tehlikesiz olacaktır.
  • Otomasyon sistemleri, insan hatalarını ortadan kaldırdığı gibi çok az sayıda bir personelle de kontrol altında tutulabilir.
  • Sisteme ait parametrelerin anlık değerlerinin izlenebilmesinin yanında geçmişe dönük değerlere de ulaşmak mümkündür. Bunları rapor halinde alabilme imkanı da mevcuttur. Böylece tüm tesisin performansı hakkında bilgi sahibi olunur ve gerekli tedbirlerin zamanında alınmasına imkan verir.
  • Son teknoloji ile kurulan otomasyon sistemleri, yazılım ve donanım olarak son derece açık sistemlerdir. Sonradan genişleyebilme ve değiştirilebilme özelliklerine sahiptir. Hatta başka sistemler de otomasyon sistemine entegre edilebilir.

MAS OTOMASYON SISTEMLERI SAN. ve TIC. LTD. STI.
MAS PLAZA, Namık Kemal Mah. Ekin Cad. 120.Sk. No:45 ESENYURT / ISTANBUL
Tel: 0 212 210 27 20 (Pbx) Faks: 0 212 210 27 21 info@masotomasyon.com

Tüm hakları saklıdır. 2011 | İletişim | Anasayfa

Mas Otomasyon Schneider Electric yetkilli sistem entegratörüdür.

Designed by e+1 | Powered by Teknoloji Bilisim